De Dietrich Markası Ürünleri

De Dietrich Yoğuşmalı Kombi Modelleri

 • De Dietrich inidens Neo Yoğuşmalı Kombi
 • De Dietrich inidens Yoğuşmalı Kombi
 • De Dietrich Evodens AMC Yoğuşmalı Kombi
 • De Dietrich Modulens G Yoğuşmalı Kombi
 • De Dietrich Naneo S Yoğuşmalı Kombi

De Dietrich Yoğuşmalı Kazan Modelleri

 • De Dietrich Evodens AMC Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan
 • De Dietrich MCA 160 Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan
 • De Dietrich C230 Yer Tipi Yoğuşmalı Kazan
 • De Dietrich C330 / C630 Yer Tipi Yoğuşmalı Kazan

De Dietrich Klima Modelleri

 • De Dietrich CLIM’UP Duvar Tipi Split Klima
 • De Dietrich CLIM’UP Duvar Tipi Multi Split Klima

De Dietrich Kombiler; kompakt, verimli ve ekonomiktir, bu da onu küçük evler için mükemmel bir merkezi ısıtma seçeneği haline getirir. Gazlı kombiler sadece evinizin kullandığı suyu ısıttığı için elektrik faturanızın maliyetini düşürerek tasarruf etmenize de yardımcı olabilir. Evinizin merkezi ısıtma sistemine güç sağlar ve sıcak suyu depolamak için bir boyler kullanır. De Dietrich kombileri basınçlandırılır ve şebeke soğuk su bağlantısı ile doldurulur, kombinin içindeki ısı pompası sıcak suyu radyatörlere dolaştırarak evinizin ihtiyaç duyduğu sıcaklık ve konforu sağlar.

Gaz kombileri hemen hemen her evde ve işyerinde bulunur, bu nedenle merkezi ısıtma sistemlerimizin nasıl çalıştığı hakkında daha iyi bir fikir sahibi olacağımızı düşünürsünüz. Esasen bir kombi, termostatınız tarafından kontrol edilen büyük bir fırın veya ateş gibidir. Bir gaz kombinin ana işlevi, ısıtıcı görevi görmek ve binalara ihtiyaç duydukları sıcak suyu sağlamaktır, bu çok büyük iki nedenden dolayı önemlidir. Öncelikle de dietrich kombinizin ürettiği sıcak su, kaloriferinizi açtığınızda radyatörlerinize pompalanarak güvenilir bir ısı kaynağı sağlar.

Bu, sonbahar ve kışın daha soğuk aylarında ve bazen de ilkbahar ve yaz aylarında sizi sıcak ve rahat tutar. İkinci ana işlev, lavaboların, banyolar ve duşlar için sabit bir sıcak su kaynağı sağlamaktır. Bunu, bir su tankını veya kabını ısıtarak ve onu sabit bir sıcaklıkta tutarak yaparlar; bu, kendinizi (ve eşyalarınızı) pırıl pırıl temiz tutmak için ihtiyacınız olan sıcak suya güvenebileceğiniz anlamına gelir. Kombiniz tarafından üretilen sıcak su daha sonra merkezi ısıtma sisteminize pompalanır ve evinizi ısıtmak için borular aracılığıyla radyatörlerinize taşınır. Sahip olduğunuz kombinin tipine bağlı olarak, bu ya doğrudan musluklardan ve duşlardan (kombi) akacak ya da ayrı bir su deposuna veya silindire (yalnızca sistem ve ısıtma) aktarılacak ve depolanacaktır.

Merkezi ısıtma bir devre gibi çalışır, kombiden her radyatöre sırayla sıcak su pompalanır ve ısıtma açıldığında sürekli veya sabite yakın sirkülasyon halindedir. Radyatörlerinizde zaman zaman basıncı artırmanız gerekse de, aynı su tekrar tekrar kullanılır. Su tüm radyatörlerden geçtiğinde ısısının bir kısmını kaybetmiş olacaktır, ancak bu kombiye geri kombiler ve tekrar etrafa gönderilir.

Merkezi ısıtmanın “açık” olup olmadığı, bir evin sıcaklığının seçtiğiniz sıcaklığın her iki tarafında birkaç derece içinde aşağı yukarı sabit kalmasına yardımcı olan termostat tarafından belirlenir. Kombinin ikinci görevi suyu ısıtmaktır. Bu görevi, merkezi ısıtmada olduğu gibi, yani sirküle edilen suyu alevin üzerine pompalayarak ısınmasını sağlayarak gerçekleştirir.

Bunu yapmasının iki yolu vardır:

1. Kombi durumunda olduğu gibi anında sıcak su

2. Sistem kombili veya sadece ısı kombi gibi bir tankta ısıtma suyu

Ancak her iki durumda da, alev üzerinde ısıtılan su, musluktan çıkan su değildir – sadece kullandığınız suyu ısıtmak için bir ortam olarak kullanılır. Bir gaz kombinin içinde, bir gaz brülörü, ısı eşanjörü ve bir baca dahil olmak üzere çok sayıda bileşen bulunur. Her öğe, evinizi sıcak tutmak ve size sürekli, güvenilir bir sıcak su sağlamak için birlikte çalışarak belirli bir amaca hizmet eder. Gaz brülörü, eviniz ve sıcak suyunuz için gerekli olan ısıyı üretmek için gazı yakarak tam olarak göründüğü gibi çalışır. Isı eşanjörü, ısıyı ısıtılmış gaz odası içindeki bir borudan geçirerek suya güvenli bir şekilde aktarır. Bir pompa veya fan, bu suyu kombiden dışarı ve sisteme veya ayrı bir silindire veya depolama tankına iter.

Bir baca veya atık borusu, kombinizi mülkünüzün dış kısmına bağlar. kombinin ürettiği su buharı ve karbonmonoksit gibi yan ürünlerin güvenli bir şekilde çevreye salınmasından sorumludur.Merkezi bir kontrol panosu, kombinizi kontrol etmenizi sağlar.

Elektrik, gazın yanmaya akmasına izin vermek için açılan valften gelen her şeye güç sağlamak için kullanılır. Kombiler çoğu küçük ve orta büyüklükteki haneler için uygundur. Merkezi ısıtma sistemi etrafında sıcak su sirkülasyonu yaparak çalışırlar ve ayrıca sıcak bir musluk açıldığında gelen şebeke suyunu inanılmaz hızlı bir şekilde ısıtırlar. Bu, 7/24 anında sıcak su anlamına gelir. Depolama tanklarına da ihtiyaç duymazlar, bu da neredeyse hiç yer kaplamadıkları anlamına gelir. Potansiyel bir dezavantaj, birkaç kişi aynı anda farklı sıcak muslukları veya duşları açarsa, ısıtma kapasitesi aşıldığında suyun basıncı ve sıcaklığının düşmesidir.

Benzer İçerik : Su Isıtıcıları Çeşitleri

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *